София постави силен завършек на информационните дни по фонд „Партньорство“ – с поглед бъдещи сътрудничества

На 29 май в София се проведе последният от информационните дни по фонд „Партньорство“, част от проект „ПАКТ“. Събитието събра около 70 представителя на граждански организации и читалища от цялата страна и се превърна в смислена и вдъхновяваща среща за обмен на опит, идеи и възможности.

Програмата започна с представяне на основните цели на фонда, допустимите дейности и насоки за кандидатстване.
Следобедната част премина в изключително полезна и практическа посока, като първо екипът на „Европейска служба за граждански действия“ (ECAS) представи конкретни идеи и подходи за това как гражданските инициативи могат да бъдат не само успешни, но и устойчиви във времето.

След това участниците се включиха в работни групи, организирани от Фондация „Работилница за граждански инициативи“, в които имаха възможност да представят накратко своята организация, да обсъдят общи тематични интереси и да положат основите на бъдещи партньорства. Това беше първата целенасочена стъпка в рамките на кампанията за насърчаване на сътрудничеството между потенциални кандидати по фонда.

С приключването на информационните дни започва нов етап!
През юни предстоят онлайн уебинари по фонд „Партньорство“, които целят да помогнат на бъдещите кандидати. Следете сайта на проект „ПАКТ“ за допълнителна информация.